Powerlifting Trutnov

Sportovní oddíl federace FČST SK powerlifting Trutnov

Reportáže

ŠAMPIONÁT SILOVÝCH TROJBOJAŘŮ: ´PODIVÍN´ PETRÁŠ ZVEDL NEUVĚŘITELNÝCH 1055 KG

Trutnov - Mistrovství České republiky v silovém trojboji. To byla akce, která se konala o víkendu v tělocvičně ZŠ Komenského. Šampionát byl zaštítěn Česko asociací silového trojboje, která pořadatelstvím pověřila místní oddíl SK Powerlifting. V Trutnově se představilo 66 soutěžících různých váhových a věkových kategorií, z toho domácí oddíl vyslal do boje 18 závodníků.
Soutěž probíhala ve třech disciplínách: dřep, benchpress a mrtvý tah. „Bylo možno shlédnout výkony na skutečně světové úrovni, což potvrzuje i skutečnost, že mezi závodníky byla i řada úřadujících mistrů světa i Evropy,“ uvedl domácí Libor Hurdálek.Nejfamóznější výkon předvedl silák z moravského Podivína Petr Petráš, který v součtu nazvedal v kategorii bez dresů neuvěřitelných 1055 Kg. „Tato hodnota prezentuje čtvrtý nejlepší výkon na světě za poslední desítky let,“ zdůraznil Hurdálek. Petráš zvládl dřep se 420 kg, benchpress s 255 a mrtvý tah s 380 kg. Druhý největší výkon podle počtu nazvedaných kilogramů předvedl Daniel Dvořák z Metalpoweru Praha, který dal 1000 kg.Ani domácí závodníci se však neztratili a svými výkony potvrdili vzrůstající úroveň trutnovského klubu. V absolutním pořadí soutěží ve dresech se v první desítce umístilo hned pět Trutnováků: Tomáš Kalenský (3. místo), Libor Hurdálek (4. místo), Pavel Čížek (5. místo), Richard Novotný (7. místo) a Martin Hurdálek (8. místo). V kategorii bez dresů se do první desítky vešli Jan Gorol (5. místo) a František Tesařík (7. místo). Mezi ženami skončila druhá Blanka Baudyšová. V soutěži družstev bez dresů se domácí družstvo ve složení Bohuslav Šimek, František Tesařík a Lukáš Marvan umístilo na druhé pozici. V kategorii týmů v dresech brali Trutnovští (Libor Hurdálek, Pavel Hurdálek, Martin Hurdálek) bronzovou medaili.Boj o lepší umístění domácího družstva zkomplikovalo zranění Pavla Hurdálka na benchpressu, který pak z tohoto důvodu soutěž ukončil. I přesto se trutnovské družstvo zapsalo do historie, protože i ve světovém pohledu jde o zcela ojedinělý jev, aby na takovéto úrovni závodili v jednom týmu členové rodiny (otec a dva synové).

„Celé mistrovství bylo účastníky hodnoceno jako velice zdařilé,“ potěšilo Hurdálka a radost měl i z atmosféry při závodech.Mistrovství republiky bylo zároveň nominačním závodem na nadcházející červnový evropský šampionát.

Detailní výsledky a videozáznamy ze soutěží naleznete na
www.czechpowerlifting.cz

FOTOGALERIE ZDE

(bog, hud)
Trutnovinky.cz

MS GPC PRAHA 2010

Trutnov.jpg

 
SK Powerlifting Trutnov Dlouhá 58 54102 Trutnov 4 IČO 22737383 Předseda:Martin Hurdálek